Johan showet og vant foran stort publikum

Johan Hundseth kunne slippe jubelen løs på toppen av Brækkabakkan Opp 2015. Vilde Finne vant dameklassen i like suveren stil. Og aldri har flere mosjonister gitt seg i kast med monsterbakken.

Brækkabakkan Opp er et kombinert gate-, terreng- og motbakkeløp på 3 kilometer som avholdes under Kolvereiddagene. Løypa går rundt Kolvereid sentrum.

Løpet ble etablert av Kolvereids «utflytterklubb» – Kaakenmagasinet – men ble i år teknisk gjennomført av KIL Friidrett og KIL Ski.

– Løpet har vokst i omfang hvert eneste år. Årets 34 deltakere i konkurranseklassene, er rekord. Og det er hyggelig å kunne konstatere at mosjonsklassen i år nærmest har eksplodert, sier en av to arrangørsjefer, Liv Schjelderup i KIL Friidrett.

– Og vi merker med tilfredshet at Brækkabakkan Opp har blitt et fast, kjært innslag på programmet til Kolvereiddagene og en publikumsvinner. Brækkabakkan Opp 2015 må vel være det idrettsarrangementet med størst publikumsoppslutning i år, sier den andre sjefen, Turid Hatling Finne i KIL Ski.

Flere hundre tilskuere samlet seg i start og målområdet i Kolvereid sentrum, på toppen av den nærmere 300 meter lange avslutningsbakken som har en stigning på opptil 23 %. Publikums entusiasme kom godt med for løperne, enten de knivet om plasseringer eller kjente melkesyra til langt over ørene.

– Knall arrangement, og fantastisk stemning, jublet en av mosjonistene etter målpassering – utslitt og stokk stiv, men lykkelig etter å ha vunnet over både seg selv og monsterbakken.

Foto: Torkil Marsdal Hanssen

Foto: Torkil Marsdal Hanssen

Resultatene fra Brækkabakkan Opp 2015 finner du her:

Konkurranse herrer

Nr. Navn Klubb Tid
1 Johan Hundseth KIL / SS Invest 11.40
2 Sindre Finne Namdal løpeklubb 11.49
3 Henrik Andreas Henriksen Namdal løpeklubb 11.59
4 Torstein Østnor Namdal løpeklubb 12.05
5 Mats Tranås Jøa IL 12.08
6 Thomas Hjalmar Westgård Steinkjer skiklubb/ SS Invest 12.20
7 Kristoffer Sverdrup Dombås 12.32
8 Robert Hamlandsø Valkyrien IL 12.45
9 Christian Arstein MX sport 12.46
10 Simen Lande Terråk 13.32
11 Martin Bjørhusdal KIL 13.32
12 Emil Finnestrand Steinkjer fotballklubb 13.46
13 Sander Bøe KIL / SS Invest 13.51
14 Henrik Sverdrup Dombås 13.55
15 Svein Oluf Øren KIL 14.04
16 Lars Lauten Namsos løpeklubb 14.09
17 Geir Lauten Team Haugen, Kolvereid 14.10
18 Petter Lilleby Fikkan IL 14.51
19 Aksel Solvang Rønningen KIL 15.01
20 Anders Tøndell Angeltrøa 15.12
21 Ulrik Brøndbo Flatås IL 15.20
22 Odin Korsnes Tøndell Strindheim IL 15.29
23 Marius Brøndbo Brøndbo-skuta 15.30
24 Roar Tranås Jøa IL 15.30
25 Torgeir Brøndbo Brøndbo-skuta 15.42
26 Vidar Williksen Rørvik 15.42
27 Fredrik Eiternes Gråmarka IL 15.43
28 Berge Andre Hasjord Rørvik 17.22
29 Erik Brøndbo Flatås IL 19.07
30 Geir Hasfjord KIL 19.44

 

Konkurranse damer

Nr. Navn Klubb Tid
1 Vilde Finne Namdal løpeklubb 15.43
2 Oda Bentzrød 16.26
3 Johanne Tveråmo  Arbeidstilsynet 17.45

 

Mosjonsklasse (uten tidtaking og rangering)

Navn Klubb
Jonas Lauten KIL
Martin Lauten KIL
Margaret Hammer Team Opptur
Astrid Øie Johansen Team Opptur
Line Fallmyr Team Opptur
Emilie Haug Almaas Oppsal
Alexander Haug Almaas Oppsal
Dag Rune Almaas Oppsal
Torger Hundseth Kil
Renate Schjelderup KIL
Helge Kvalø KIL
Maren Kvalø KIL
Margareth Haug MX-sport
Nina Øren KIL
Mads Øren KIL
Thomas Fallmyr KIL
Vebjørn Jakobsen Nordre Land
Simen Jakobsen Nordre Land
Tore Jakobsen Nordre Land
Mikael Gylder Kirkeby-Garstad HS IL
Eila Gylder Kirkeby-Garstad HS IL
Cecilie Gylder Kirkeby-Garstad HS IL
Kirsti Kirkeby-Garstad HS IL
Åsmynd Gylder HS IL
Beate Skillingstad Sparebank 1
Marius Granli Sparebank 1
Stian Øren
Odin Remme-Lauten
Line Remme
Emil Paulsen KIL
Stig Ove Øren Team Øyra
Knut Paulsen KIL
Astrid Korsnes Tøndell Strindheim
Guro Korsnes Kristiansen KIL
Marit Livik KIL
Anne Lene Gregersen KIL
Jostein Vardehaug MESTA
Anders Fjær Spar
Kirsti Fjær Spar
Tor Bach Inderøya
Philip Humstad Bach Varden
Martin Kjøglum IL Hållingen
Amund Strand KIL